Odvezeme děti z Dětského domova k moři

 

Od roku 2013 jsme vyvezli několik desítek dětí z dětských domovů k moři. Od téhož roku spolupracujeme s hudební hudební televizí ALLTV (www.alltv.cz), díky které se můžeme prezentovat na jejich akcích. Akce podporují již 7 let pod názvem „Večery pro dobrou věc“, popřípadě „Dobrovečery“.

Výtěžek z těchto akcí je zaměřený na získání financí k možnému zájezdu dětí z DD k moři. 

V letech 2014 – 2019 se uskutečnilo šest ročníků této akce a nebýt slavných sportovců a sponzorů, děti by k moři neodjely. Známí sportovci do veřejné dražby darovali své věci (dresy, rukavice, apod.), které mohli následně lidé vydražit na internetovém dražebním portálu. 

Těmito osobnostmi byli například: 

Hokejisté – Martin Ručinský, Karel Kubát (KHL), Jiří Tlustý, Vladimír Sobotka (NHL), Jiří Sekáč (KHL), Michal Neuvirth (NHL), tým HC Lev Praha, 

Fotbalové kluby – FC Slovan Liberec, FC Táborsko, 1. SC Znojmo, SFC Opava,

Freestyle-motokrosový závodník Libor Podmol

Boxeři – Ondřej Pála s Lukášem Konečným, 

MMA – Mistr světa -Michal Hamršmíd, 

Fotbalisté – Pavel Kadeřábek, Jiří Skalák 

…A další organizace či  lidé kteří chtějí zůstat v anonimitě. 

Jsou vybírány děti, které v minulosti nikdy u moře nebyly. Kromě toho si děti vyzkouší i roli moderátorů, vizážistka je jako správné hvězdy nalíčí, fotograf jim udělá profesionální fotografie, které budou mít celoživotní památkou. 

 

Je samozřejmé, že z každého nebude moderátor, ale mluvení na kameru, před lidmi a natáčení vlastních témat u moře jim pomáhá ke zvyšování komunikace a také ke zvyšování sebevědomí, které bohužel většina dětí nemá.